Ugrás a tartalomra

Programok a CineFesttel együtt

-
Fotó: Gálos Mihály Samu

MISKOLCI NEMZETI SZÍNHÁZ: 
Szeptember 18., szombat 19:00 Mágnás Miska, Szemere Bertalan bérlet, Nagyszínház
Szeptember 21., kedd 19:00 Mágnás Miska, bérletszünet, Nagyszínház
Vojáger, Játékszín

Szeptember 22., szerda Mágnás Miska, Jenbach Béla bérlet, Nagyszínház
Vojáger, Bősze György bérlet, Játékszín

Szeptember 23., csütörtök Mágnás Miska, Móricz Zsigmond bérlet, Nagyszínház
Vojáger, Játékszín

Szeptember 24., péntek 17:00 Egy óra versek közt művészeink társaságában, Játékszín
19:00 Mágnás Miska, Szabó Lőrinc bérlet, Nagyszínház

Szeptember 25., szombat 11:00 Kakaókoncert, Nagyszínház nézőtéri társalgó
19:00 Producerek, bérletszünet, Nagyszínház

Fotó: Horváth Csongor

MOZIMŰSOR Művészetek Háza:
Pressburger terem:
Szeptember 11., szombat 16:30 Hygiène Sociale, 18:15 Külön falka, 21:00 Coda
Szeptember 12., vasárnap 16:00 The Night Of The Beast, 18:15 Speer Hollywoodba megy, 21:00 Természetes fény
Szeptember 13., hétfő 18:15 Én vagyok a pasid, 21:00 A szent lélek
Szeptember 14., kedd 18:15 Blue Bayou, 21:00 Stillwater
Szeptember 15., szerda 18:15 Zűrös kettyintés, avagy pornó a diliházban, 21:00 A szerencse és képzelet kereke
Szeptember 16., csütörtök 18:30 Almák, 21:00 Quo vadis, Aida?
Szeptember 17., péntek 16:00 Quo vadis, Aida?, 18:15 Kilakoltatás, 20:30 Red Rocket, 23:00 Titán
Szeptember 18., szombat 17:00 A feleségem története – a CineFest zárófilmje, 22:00 Titán

Uránia-terem: 
Szeptember 11., szombat 17:00 és 21:00 Sziléziai filmnap – információs vetítés és szakmai nap, 19:00 Joseph Pulitzer: Voice of the People
Szeptember 12., vasárnap 16:00 Volt egyszer egy képregény, 17:00 The Dominican Dream, 19:00 Rövidfilmek 3. blokk, 21:15 Willie, 23:00 Coda
Szeptember 13., hétfő 17:00 Speer Hollywoodba megy, 19:00 Rövidfilmek 4. blokk, 21:15 The Night Of The Beast
Szeptember 14., kedd 17:00 A szent lélek, 19:00 Rövidfilmek 5. blokk, 21:15 Strasbourg 1518, A befogadás művészete
Szeptember 15., szerda 16:30 Nagy az én családom – Földes, 19:00 Rövidfilm 6. blokk, 21:15 Strasbourg 1518, A befogadás művészete
Szeptember 16., csütörtök 17:00 CineNewWave 1. blokk, 19:00 CineNewWave 2. blokk, 21:15 A szerencse és képzelet kereke
Szeptember 17., péntek 10:30-14:00 Magyar Hollywood vetélkedő, 17:00 Otthonunk Miskolc program – filmpályázat díjkiosztója, 19:00 Tina, 21:15 Tantrum
Szeptember 18., szombat 11:00 Otthonunk Miskolc program – filmpályázat alkotásai, 18:30 A feleségem története, 21:30 Tina

Béke-terem: 
Szeptember 11., szombat 16:00 A Bielsko-Biała Animációs Filmstúdió, 17:00 A Katowicei Krzysztof Kieślowski Filmiskola, 19:00 Jancsó 100 – kerekasztal-beszélgetés, 19:30 Égi bárány, 21:00 Ígéret földje
Szeptember 12., vasárnap 17:00 Rövidfilmek 1. blokk, 19:00 Száműzetés, 21:00 Rövidfilmek 2. blokk, 23:00 Hygiène Sociale
Szeptember 13., hétfő 17:00 A Tiszteletreméltó, 19:00 Eltáncolom, mi a pálya, 21:00 Rövidfilmek 3. blokk
Szeptember 14., kedd 17:00 Eltáncolom, mi a pálya, 18:30 Dargay Attila-díj: a jelöltek, 21:00 Rövidfilmek 4. blokk
Szeptember 15., szerda 13:00-17:00 Art Mozi Egyesület szakmai programja, 17:00 Rézangyalok, 18:30 Blue Bayou, 21:00 Rövidfilmek 5. blokk
Szeptember 16., csütörtök 9:00-16:00 Art Mozi Egyesület szakmai programja, 16:00 Panoráma, 17:00 Aranycipellő, 18:30 Roma/Képmás – filmpályázat bemutatója és díjátadó, 21:00 Rövidfilmek 6. blokk
Szeptember 17., péntek 9:30-12:00 Art Mozi Egyesület szakmai programja, 17:00 Könyvbemutatók, 18:00 Teremtés – emlékezés Jankovics Marcellre, 19:00 Kieślowski 25 – kerekasztal-beszélgetés, 19:30 Megvagyok, 20:30 CineNewWave 1. és 2. blokk

Zukor terem (Csodamalom Bábszínház):
Szeptember 11., szombat 16:00 Volt egyszer egy képregény, 18:00 Sabaya, 20:30 Méhkas
Szeptember 12., vasárnap 16:00 Kérem, tartsa a vonalat!, 18:30 Sabaya, 20:30 Külön falka
Szeptember 13., hétfő 16:00 Kérem, tartsa a vonalat!, 18:00 The Sparks Brothers, 20:45 a-ha: A film
Szeptember 14., kedd 16:00 The Sparks Brothers, 18:30 Hullámlovasok: A filmhang művészete, 20:30 Én vagyok a pasid
Szeptember 15., szerda 16:00 Hullámlovasok: A filmhang művészete, 18:00 Alkalmi kémek, 20:45 Stillwater
Szeptember 16., csütörtök 16:00 Alkalmi kémek, 18:30 Kertrendezés, 20:30 Zűrös kettyintés, avagy pornó a diliházban
Szeptember 17., péntek 16:00 Kertrendezés, 18:00 A szakadár, 21:00 Almák
Szeptember 18., szombat 16:00 A szakadár, 18:30 Kilakoltatás, 20:30 Red Rocket

MOZIMŰSOR: CINEMA CITY: Szeptember 9-15., csütörtök-szerda, naponta több időpontban – 30 nap maximum, A kuflik és az akármi (csak hétvégén), Az öngyilkos osztag (csak hétvégén), Bébi úr: családi ügy, Croodék: Egy új kor, Dzsungeltúra, Eleven kór, Flamik (csak hétvégén), Free guy, Hasadék, Idő (csak szombaton), Kampókéz, Luca (csak hétvégén), Mancs őrjárat: A film, Miután elbuktunk, Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája, Toxikoma

Szeptember 11. – szombat
8:00-22:00 V. Csülkös-pálinkás nap – főzőverseny, tárlatvezetés, P. Mobil-koncert, Boldogkőváralja
10:00-15:00 Kerekeken az állatokért – autó- és motorkiállítás, Pesti úti Auchan parkolója
10:00-18:00 Vasútmodell-kiállítás, Gömöri pályaudvar
10:30-17:30 Pajta játék-tár – középkori mesterségek bemutatója, Lovagi Tornák Tere
14:00 Időutazás a régi filmek világába, Pontközpont (Weidlich-udvar)
16:00-20:00 Vár a piac – helyi és környékbeli termelők portékái, a Lovagi Tornák Tere előtt
17:00 és 18:30 Szaunaprogram, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő
19:00 Dante, Doré és Liszt – hangverseny, Vasgyári Szent István templom
20:00 Éjszakai fürdőzés, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő
20:00 Záróbuli – sztárvendég: Cooky, Dj Joe és Dj Junior, Black Tracy
22:00 Latin night – Jalix_DJ-vel, Helynekem
23:00 Happy Birthday, sztárvendég: Tiah és LovingArms, Block Bistro

Szeptember 12. – vasárnap
10:00-18:00 Vasútmodell-kiállítás, Gömöri pályaudvar
10:30-17:30 Pajta játék-tár – középkori mesterségek bemutatója, Lovagi Tornák Tere
12:30 Sunday Brunch – gasztronómia hangulatos zenével, főúri kényelemmel, Palotaszálló
13:00 Mini Bükk Kupa, Jávorkút
17:00 A zsidók nélküli város – filmvetítés, Pontközpont (Weidlich-udvar)
17:00 és 18:30 Szaunaprogram, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő

Fotó: Mocsári László

Szeptember 13. – hétfő
16:30 Az immunrendszer megerősítése – előadás, Kaffka Margit Könyvtár

Szeptember 14. – kedd
15:30 Szegedi Miklósné festő, paverpol szobrász kiállításmegnyitója, Petőfi Sándor Könyvtár
17:00 Miskolc ma – a Miskolci Fotóklub kiállításmegnyitója, Ifjúsági és Szabadidő Ház
17:30 Társastánc – tanfolyam kezdőknek, Ifjúsági és Szabadidő Ház

Szeptember 15. – szerda
16:30 Mács József, a Felvidék krónikása, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
18:00 Szerelmem Erdély – Wass Albert-est Rékasi Károllyal, Tudomány és Technika Háza
18:00 DVTK – Nyíregyháza, DVTK Stadion
19:00 Dixieklub, Miskolci Nemzeti Színház

Szeptember 16. – csütörtök
16:30 Tizenkét éves írónő könyvbemutatója, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

Szeptember 17. – péntek
9:00 Miskolci Aranyalma Mesekonferencia, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
20:00 KFT, egy szál gitárral... – koncert, Görömbölyi Művelődési Ház

Szeptember 18. – szombat
8:30 Mindent a kutyákról – workshop, nyílt nap, Miskolci Ebnevelde (Bábonyibérc dűlő)
13:00 Fitt Feszt 2.0 – Mentes gasztronap, Ady Endre Művelődési Ház és környéke
17:00 és 18:30 Szaunaprogram, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő
19:00 Müller Péter Sziámi AndFriends, Helynekem

Szeptember 19. – vasárnap
9:00-14:00 Miskolci Termelői Nap, Erzsébet tér
17:00 és 18:30 Szaunaprogram, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő

Fotó: Mocsári László

Egyházi hírek

Szeptember 12-én vasárnap fél 10-kor kezdődik a diósgyőri Szűz Mária neve templom búcsúja. Futó Béla piarista szerzetestanár mutatja be.
Szeptember 14-én, kedden, a Kálvária kápolnában búcsúi szentmisét tartanak a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére. A karizmatikus szentmisét Szabó Ferenc József atya, a gyöngyösi ferences rendház házfőnöke vezeti 17 órától, a jelenlévő atyákkal, közreműködik a Páterrock együttes.
A szirmai templom Fájdalmas Anya-búcsúját szeptember 19-én tartják, az ünnepi szentmisét 11 órától Marosi Balázs diósgyőri káplán mutatja be.

Szeptember 19-éig lehet jelentkezni konfirmációra a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközségben. Ezt a gyülekezet hagyományai szerint egy egyéves előkészítő folyamat előz meg. Alkalmaikat minden héten péntek délután fél 5-től tartják, vasárnaponként pedig közösen vesznek részt a 10 órakor kezdődő istentiszteleten. 
Péntekenként a fiataloknak ifjúsági bibliaóra van este 6 órától a Deszkatemplom melletti gyülekezeti teremben.

Programok

-
Miskolc és környéke