Ugrás a tartalomra

Programok október közepén

-
Fotó: Juhász Ákos

MISKOLCI NEMZETI SZÍNHÁZ: 
Október 16., szombat 11:00 Kakaókoncert, Nagyszínház nézőtéri társalgó
15:00 Bolha a fülbe, Déryné Széppataki Róza bérlet, Nagyszínház
19:00 Kasimir és Karoline, Bemutató bérlet, Kamara

Október 19., kedd 19:00 Bolha a fülbe, Kazimir Károly bérlet, Nagyszínház
Október 20., szerda 19:00 Bolha a fülbe, Jenbach Béla bérlet, Nagyszínház
Október 21., csütörtök 17:00 Egy óra versek közt művészeink társaságában, Játékszín
19:00 Szentivánéjiá!, bérletszünet, Nagyszínház

Október 22., péntek 
19:00 Bál a Savoyban, bérletszünet, jelelt, narrált előadás, Nagyszínház
Vojáger, Játékszín

Október 23., szombat 18:00 Ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalomról, Nagyszínház

MOZIMŰSOR Művészetek Háza:
Uránia-terem: 
Október 14-17., csütörtök-vasárnap, naponta 16:30 A szakadár, 19:00 A legjobb dolgokon bőgni kell
Október 18-20., hétfő-szerda, naponta 16:30 a-ha: A film, 19:00 Mentés másképp
Október 21-24., csütörtök-vasárnap, naponta 16:30 Ainbo: A dzsungel hercegnője
Október 21-27., csütörtök-szerda, naponta 19:00 Elk*rtuk

Forrás: index.hu

Béke-terem: 
Október 14-17., csütörtök-vasárnap, naponta 17:00 Gombos Jim és a Rettegett 13, 19:30 Kislányomnak, Samának
Október 18-20., hétfő-szerda, naponta 17:00 Cukorsólyom, 19:30 Csapda a neten
Október 21-27., csütörtök-szerda, naponta 17:00 A művészet templomai: Pompeji, a bűnös város, 19:30 El akartam rejtőzni
Október 23., szombat 14:00 Akik maradtak (1956-ra emlékezünk)

MOZIMŰSOR: CINEMA CITY: Október 14-20., csütörtök-szerda, naponta több időpontban – 007 Nincs idő meghalni, Addans Family 2., A kuflik és az akármi (csak hétvégén), Álomnagyi 2., Az utolsó párbaj, Bébi úr: családi ügy, Croodék: Egy új kor (csak hétvégén), Éjszaka a házban (csak szombaton), Free guy, Irány a bárka 2. (csak hétvégén), Kuponkirálynők (csak szombaton), Mancs őrjárat: A film, Miután elbuktunk, Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája, Toxikoma, Venom 2. – Vérontó

Október 16., szombat
10:00-hajnal 1-ig Éjszakai fürdőzés is – Kállay Saunders András, Dj Flower, azaz Voksán Virág, Miskolczi-Revital TSE, Woman Power Tánckurzus és Dj Atti, Ellipsum Élmény- és Strandfürdő
10:00-21:00 Ellipsum Garden – Szécsi Viktória, Veréb Tomi, latin zenék és fényfestés, Aradi sétány
20:00 A New Level Empire koncertje, Ady Endre Művelődési Ház
20:00 Juhász Marci lemezbemutató koncertje, Corner Stage
21:00 Latin est Márton Boyjal, Block Bistro
22:00 Teswér-koncert, Rockwell Klub

Korábbi felvétel, fotó: Juhász Ákos

Október 17., vasárnap
9:00-12:00 Vasútmodell és makett börze, VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház
9:00-13:00 Termelői Nap, Erzsébet tér
9:30 Barátság Maraton, a Generali Aréna előtti terület
11:00 Micimackó kuckója – zenés mesejáték, Művészetek Háza

Október 18., hétfő
16:30 Ingyenes jóga ovi, Ady Endre Művelődési Ház
19.00 „Hogyan értsük félre a nőket?” – Csányi Sándor színművész estje, Művészetek Háza

Október 19., kedd
11:00 Ingyenes baba-mama klub, Ady Endre Művelődési Ház
14:00 Kötetbemutató és előadás iskolásoknak a méhekről, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
16:00 Bódva-völgyi zenés barangolások, Herman Ottó Múzeum
16:30 Merényi József könyvének bemutatója, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

Október 20., szerda
16:30 Önismereti, önfejlesztő előadás – Orosz Júlia life coach, Célpont Közösségi Tér
17:00 Utazók klubja: Mexikó titkai, Lévay József Református Gimnázium
17:00 A felvidéki magyarság kálváriája – Popély Gyula történész előadása, Felvidék Ház
17:00 Múzeumi jóga és hangfürdő, Herman Ottó Múzeum
17:00 Ingyenes varrótanfolyam, Ady Endre Művelődési Ház
18.00 „Apróbetűs részek” – Kovács András Péter önálló estje, Művészetek Háza

Fotó: Juhász Ákos

Október 21., csütörtök
16:30 Sütő András író üzenetei, vallomásai, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
18:00 Ingyenes felnőtt társastánc, Ady Endre Művelődési Ház

Október 22., péntek
Már csak ma látogatható a Diósgyőri Képzőművész Stúdió '76 kiállítása az Ady Endre Művelődési Házban.
20.00 Emelet koncert az Első Emelet legnagyobb slágereivel, Ady Endre Művelődési Ház
21:00 G.w.M. zenél a Block Bistroban

Október 23., szombat
11:00-17:30 Elő-halloween – szellemes kincskereséssel, Avalon
15:00-21:00 Ünnepi szaunaprogramok, Miskolctapolcai Barlangfürdő
20:00 Z!enemi vs. Ørdøg, Helynekem

Október 24., vasárnap
11:00-17:30 Elő-halloween – szörnyes vetélkedővel, Avalon
15:00-17:30 Szaunaprogramok – gyümölcsvarázs, citrusmix, Miskolctapolcai Barlangfürdő

Fotó: Juhász Ákos

Egyházi hírek

Szombaton, 16-án negyed 4-kor szentmisét mutatnak be a lillafüredi Limpiászi keresztnél.
Ugyancsak október 16-án Szent II. János Pál pápa emléknapja alkalmából koszorúzási ünnepséget rendez a Miskolci Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat. A pápa diósgyőri szobrát rövid megemlékezés után este negyed 6-kor koszorúzzák meg, ami után szentmise lesz a diósgyőri templomban.

A 27. Veczán Pál Egyházzenei Kórustalálkozó záróhangversenyének a Belvárosi református templom ad otthont 17-én, vasárnap délután 4 órától. Fellép többek között a Cantus Firmus énekkar és a Mindszenti templom kórusa. 
Október 17-én, vasárnap délután gyalogos kirándulást szervez a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség. A találkozó 1 órakor lesz a Miskolci Állatkert parkolójából.

Programok

-
Miskolc és környéke