Felavatták Halmay Béla egykori polgármester emléktábláját
Kapusi Krisztián történész kiemelte Halmay Béla életének fontosabb mérföldköveit. Megtudhattuk, hogy az első világháborúban frontszolgálatot teljesített: 1914. augusztus 27-én utazott el, csecsemő korú fiát és kislányával várandós feleségét hagyta itthon. 7 évet töltött hadifogságban. 1926. július 15-én polgármester-helyettesnek választották Hodobay Sándor mellé. Leszih Andorral, a múzeum igazgatójával társszerkesztője és társszerzője volt az 1929-es Miskolc-monográfiának. Amikor Hodobay polgármester lemondott, 1935-ben közfelkiáltással Halmay Bélát választották utódjául, és –, amire nem volt még példa – egyből tízéves időtartamra kapott bizalmat. – Amikor a miskolci polgárról beszélünk, akkor egy embertípusról beszélünk, amelyet Halmay Béla testesít meg – zárta szavait a történész.
A polgári értékek megteremtőjeként öröksége a mai városvezetés számára és a miskolciak számára is követendő példát állít. Pfliegler Péter alpolgármester úgy fogalmazott, Halmay Béla kiváló polgármester volt. "Azt a polgári miliőt, azt a polgári környezetet akarta továbbvinni, és erősíteni, amelyet mi is szeretnénk" – mondta, hozzátéve: erre az egyik legjobb példa az Avas újjáélesztése. – Mintegy 3 milliárd forintot fordítunk a közeljövőben az Avas fejlesztésére, amit már idén el is kezdtünk: az első állomása volt a Bortanya újjáavatása, ami 120 millió forintból valósult meg – fogalmazott.
Mint mondta, külön öröm számára, hogy a miskolci polgárság a Polgármester pincéjének felújításával is hozzájárul ahhoz a felújítási sorozathoz, amelyet Miskolcon az Avassal kezdett meg a városvezetés. “Úgy gondolom, egy olyan polgári miliőt tudunk itt kialakítani, ahol a miskolciak kulturált borfogyasztás mellett, jól tudják majd érezni magukat.”