Ugrás a tartalomra

Miskolcra jön, és 1 milliárd forintból fejleszt a Metal Shredder Hungary

Kujan István
Utoljára módosítva
2022. március 17. csütörtök 16:54
Elektronikai alkatrészekből keletkező, nemesfémtartalmú hulladékokat és röntgenfilmeket dolgoz fel és hasznosít újra a száz százalékban magyar tulajdonú vállalkozás. A beruházásról szóló szerződést csütörtökön írták alá a város, a Holding, valamint a cég képviselői. A Miskolci Egyetem pedig a duális képzésben működik együtt a vállalkozással, erről szintén született egy együttműködési megállapodás.

A Metal Shredder Hungary Zrt. bővíti kapacitásait, és Miskolcon, a Déli Technológiai Parkban hozza létre új telephelyét. Egy több mint kéthektáros területet vásároltak meg, itt fejlesztenek majd. A beruházás létrejöttében a Miskolc Holding Zrt.-nek komoly szerepe volt, a gazdaságfejlesztési igazgató kiemelte, a vállalkozás legalább harmincöt fő foglalkoztatását vállalta a szerződésben.

- A városnak és a Holdingnak is az a célja, hogy minél több tudás- és technológiaintenzív vállalkozás települjön le és fejlesszen Miskolcon. Ez a cég ilyen, aktívan kutat és fejleszt, az ipari parkunk fejlődéséhez is hozzájárul - hangsúlyozta Juhász-Nagy Judit.

Juhász-Nagy Judit gazdaságfejlesztési igazgató: minimum 35 fő foglalkoztatását vállalta a Metal Shredder Hungary Zrt.

A Metal Shredder Hungary Zrt. több mint tíz éve van jelen a magyar piacon. Főleg elektronikai alkatrészekből keletkező, nemesfémtartalmú hulladékok, röntgenfilmek feldolgozásával és újrahasznosításával foglalkoznak. Török András vezérigazgató érdeklődésünkre elmondta, elsősorban az egyetem és a rendelkezésre álló szakmai tudás miatt döntöttek Miskolc mellett.

Tudatta, hogy az első ütemben a budapesti üzem bővített kapacitását hozzák el ide, majd ráállnak a lítiumion-akkumulátorok feldolgozására. A harmadik ütemben pedig a minőségi hulladékokból visszanyert fémek újrahasznosítása lesz a cél. A beruházás 2023 végére készül el a tervek szerint.

Török András vezérigazgató: a Miskolci Egyetem és a szakmai tudás volt döntő

- A jelenlegi gazdasági helyzetben fontos, hogy a Magyarországon keletkezett hulladék újrahasznosítva hazánkban kerüljön vissza a gazdaságba - emelte ki.

Felidézte azt is, hogy a vállalkozás országos lefedettséggel működik, két évvel ezelőtt kezdték meg az európai terjeszkedést, aminek az első állomása a szerbiai leányvállalat megnyitása volt. Most pedig tovább bővülnek, immár Miskolcon.

A város képviseletében Szopkó Tibor alpolgármester méltatta a magyar vállalkozást és a Miskolcon megvalósuló beruházását. Majd felidézte, valamivel több, mint egy hónappal ezelőtt letették a Xanga logisztikai inkubátorházának alapkövét a Déli Technológiai Parkban, egy héttel ezelőtt pedig azt is bejelentették a Mechatronikai parkban, hogy több százmillió forintból bővít és fejleszt a DHJ Építő Kft.

Szopkó Tibor alpolgármester (középen): újabb beruházás érkezett Miskolcra

- A Miskolc 2030 programban fontos helyen szerepelnek a környezettudatos programok. Összhangban az uniós irányelvekkel, a fejlesztéseknél törekszünk a körkörös gazdaság megvalósítására (röviden: ez a termelési és fogyasztási modell arra épül, hogy egyszeri fogyasztás helyett a termékek élettartamát a lehető legjobban meghosszabbítsák - a szerző). A Metal Shredder Hungary Zrt. ezen célok megvalósításához járulhat hozzá. És bízom abban is, hogy kutatás-fejlesztési tevékenységük során kamatoztatni tudják a Miskolci Egyetem tudásbázisát - tette hozzá.

A vállalkozás egyik alapító tagja a tavaly szeptemberben megalakult Magyar Akkumulátor Szövetségnek, melynek ügyvezetője, Kaderják Péter arról beszélt, hogy reneszánszát éli az iparág.

- Több mint 5 milliárd eurót fektettek bele a cégek az elmúlt időszakban, ennek köszönhetően 14 ezer új munkahely jött létre. Európában további 8-10 százalékos növekedésre számítanak a szakemberek az akkumulátorok gyártásában - mutatott rá, felajánlva további támogatását a Miskolcon letelepülő vállalkozásnak.

Juhász Ákos képgalériája

A kapacitásfejlesztő beruházás egyik fontos eleme a megfelelő újrahasznosító gépek és technológiák kiválasztása, ebben a BHS Group lesz segítségükre.

Külön együttműködési megállapodás született a cég és a Miskolci Egyetem között arról, hogy a vállalkozás duális képzőhely lesz a jövőben, ahol kohó- és anyagmérnök hallgatók bővíthetik majd tudásukat.

További hírek

Olvasnivaló

Programok

Jelenleg nincsenek programok!