Hogyan kerülhető el a hajbeültetés utáni fertőzés?
A gyógyulás érdekében mindenképpen körültekintően és az orvos utasításait betartva kell a beültetés után eljárnunk, azonban még ettől függetlenül is kialakulhat fertőzés. Lehetőségünk van olyan innovatív kezeléseket igénybe venni, melyek csökkenthetik a kockázatot, illetve akár megelőzhető a hajbeültetés szükségessége.
A hírekben olvashatunk a lézertechnológia vívmányairól, melyek ezen a területen is megjelentek. A Denza lézeres hajkezelése jó lehetőséget biztosít a hajbeültetés megelőzésére és a hajhullás megszüntetésére egyaránt.
Hajbeültetési módok
A férfiak legalább fele ötven éves koráig megtapasztalja a férfias hajhullás tüneteit. Az androgen alopecia a leggyakoribb hajhullástípus, mely genetikai és hormonális okokra vezethető vissza. A DHT hormon túlzott jelenléte a hajhagymák gyengülését okozza, így pedig egyre rövidebb életciklusú és vékonyabb szálú haj növekszik a fejbőrön.
A gyakoriság miatt egyre többen vállalkoznak hajbeültetésre, amely segítségével visszanyerhetik korábbi külsejüket. A többféle módszer létezik már a hajszálak pótlására, fő típusai a FUE és a FUT. A FUE módszer esetében a sebészek apró sebeket ejtenek a fejbőrön, szike nélkül, egy speciális eszköz használatával. Míg a FUT technika jóval régebbi, nagyobb hegesedéssel jár, mivel a fejbőrből csíkokat kimetszve nyerik ki a beültetendő hajszálakat.
Fertőzések kezelése
Valamennyi hajbeültetési módszernél megvan a lehetősége a fertőzésnek, kialakulhatnak szövődmények, mellékhatások. Előfordulhat, hogy a drasztikusabb eljárások során túl szorosak lesznek a varratok, ami miatt a hámképződés is növekszik. Ezzel párosulhat a viszketés és fertőzés is kialakulhat. Ügyeljünk arra, hogy ellenőrzött keretek között végezzék a beavatkozást, mert a hiányos fertőtlenítés, a nem hozzáértő orvosi kezelés szintén okozhat fertőzést.
Mindenképpen szükséges a hajbeültetést követően a szakember tanácsait megfogadni, mert csak így garantálható a kiváló végeredmény. Kerülni kell a közvetlen napfényt, az intenzív edzést, valamint a sapka viselését. A fejbőrrel való érintkezés előtt pedig mindig mossunk kezet.
Miért jó a lézeres hajkezelés?
Amennyiben elővigyázatosságunk ellenére is kialakul a fertőzés, annak kezelésére több megoldás is létezik. Az orvos által felírt antibiotikum szedése, a beteg terület antiszeptikus oldattal történő tisztítása, súlyosabb esetben a genny vagy folyadék elvezetése, melyet kizárólag szakorvos végezhet.
Megelőzésként vagy éppen a hajbeültetés elkerülése érdekében jó lehetőséget kínál a lézeres hajterápia. A szinte fájdalommentes, alkalmanként harminc perces kezelés hatására a hajhullás visszafordítható, így megelőzhető a hajbeültetés. A lézeres hajterápia hajbeültetés után is alkalmazható a további hajhullás kezelésére.