Önkormányzati lakást kaptak a perecesi gázrobbanás károsultjai
Széleskörű összefogás körvonalazódik a perecesi Erdő soron szerda hajnalban történt robbanás károsultjainak megsegítésére. Ahogy arról lapunk az elsők között számolt be, a miskolci tűzoltók öt járművel vonultak ki a helyszínre, emellett a Katasztrófavédelmi Műveleti Központ szakemberei is segítették a mentést.
Gyors segítség
Alig egy héttel a tragédia után új, ideiglenes lakóhelyet kapott a Győri kapuban az a család, akiknek az otthonát szintén elpusztította a közvetlen szomszédjukban történő gázrobbanás.
A lakásban, ami egy liftes társasház ötödik emeletén van, Tóth-Szántai József polgármester vezette körbe az új lakót: másfél szoba, főzőfülke, zuhanyzó, rendezett környezet, kellemes meleg. Az épület közelében pár lépésre megálló, bolt, zöldterület, templom.
Maradhatnak, amíg kell
- Ahogy megkaptuk a jelzést, soron kívül intézkedtünk, a kormányhivatalt is kértem a gyors közbenjárásra, abban az esetben, ha a károsultak iratai is elvesztek volna a robbanás során, erre viszont szerencsére nem került sor - ismertette a helyzetet Hollósy András alpolgármester. A család visszamehetett a romok közé, és összeszedhették azokat az értékeket, amik megmaradtak. Szerencsére megtalálták a telefonjaikat és a személyes okmányaikat is.
- Emellett a Győri kapuban sikerült számukra megfelelő önkormányzati lakást találni, ahol addig maradnak, amíg szükségük van a segítségre – fogalmazott az alpolgármester, aki elmondta azt is, hogy a város felkészült az ilyen esetekre.
- Vannak még hasonló lakásaink. Ezek az ingatlanok a polgármester hatáskörébe tartoznak. Ha olyan káreset adódik, ami több miskolci lakost érint, abban az esetben is tudunk intézkedni - jelezte Hollósy András.
Élet a trauma után
- A lányom és én is azt hittük, meghalunk – emlékszik vissza a robbanásra a Gajdos Ferencné, akinek már csak a szeme alatti sárga foltról látni, hogy valamilyen trauma érte nemrégiben. A lányának a feje sérült meg, őt tegnap szállították át a kórházból az emődi rokonokhoz, de varratszedésre még vissza kell majd mennie. Emellett nagy terjedelemben borítja hematóma a testét, ami miatt az anyja továbbra is aggódik.
- Emlékszem, ültem a fotelban, a lányom a konyhában volt, amikor a robbanás történt. A lökés átrepítette őt a szobán. Ránk omlott a ház, nem tudtunk mozdulni. Csak a kezünk volt valamennyire szabad, de nem voltunk képesek leszedni magunkról a téglákat – meséli a hölgy, aki szerencsésen, kisebb sérüléssel vészelte át a balesetet, de a fülében ma is visszhangzik a robbanás hangja.
Egymásért élnek
- Mindentől félünk, megrezzenek, ha csak pattan mikrohullámú sütő. A gázt nem merem begyújtani. A férjem három éve meghalt, azóta ketten vagyunk a lányommal. A testvérem fogadott be minket. Az, hogy nincs fedél a fejünk fölött, borzasztó érzés. Ezért is vagyunk hálásak, hogy ilyen gyorsan érkezett a segítség – fejezte ki köszönetét Gajdos Ferencné, aki elárulta azt is, hogy a lányával megbeszélték, nem csak egymással, de egymásért is fognak élni, hogy együtt átvészeljék a tragédiát. Ennek jegyében már az új lakás kicsinosítását tervezik, amit egy tisztasági festéssel fognak kezdeni.
- Egyébként meglepően jó állapotú az ingatlan, ahogy a gyorsaság is, amivel a rendelkezésünkre bocsátották – fejezte ki háláját a hölgy.
Az üres szobák tehát hamarosan megtelnek élettel: a bútorok is hamarosan érkeznek, amelyeket közadakozásból kap a család.