A tanulás különféle módjai
Sajnos ez nem minden esetben szerencsés, bár talán így nagyobb az esélye annak, hogy csak a tanárra figyelnek majd a nebulók. Igazán mumus tantárgy a matematika: ezt a legnehezebb megérteni.
Éppen ezért döntenek úgy sokan a szülők közül, hogy csemetéjüket beíratják a TanfolyamGURU.hu Általános és középiskola tanfolyamok oldalán megtalálható matematikaképzésre, hátha így könnyebben megy majd az érettségi bizonyítvány megszerzése.
Hogyan célszerű matematikát tanulni?
Sajnos ez az tantárgy, amelynél különösen fontos, hogy az alapok stabilak legyenek. Már általános iskolában is mindig oda kell figyelni az órákon, a leckéket megcsinálni, és sokat gyakorolni.
A szorzótábla bemagolása, az alapvető műveletek megértése nélkül sajnos nem sokra megyünk a későbbiekben sem. Középiskolában bonyolódik a helyzet: számos logikai összefüggésre kell rájönni. Ehhez viszont jó alapot teremt, ha már kicsi korunktól kezdve játékosan fejlesztik ezt a képességünket.
Bármilyen társasjáték, kártyajáték is jó ehhez, de a Rubik-kocka, az ördöglakat vagy más egyéb fejlesztőjáték is hozzájárulhat a későbbi sikerélményhez.
Ha kell, kérjünk segítséget
Sok gyerek számára nem elég az sem, ha figyel az órán. Köztudott, hogy az ott elhangzottak kb. 20-30%-a marad csak meg: délután, az otthoni leckeírással, gyakorlással jobban elmélyíthető a tudás.
Célravezető, ha hétvégenként is előveszi valaki a matematikafüzetet, és újból megcsinálja a kiadott feladatokat. Ám sokszor nem is a szorgalommal van a baj: a mai gyerekek figyelmét nehéz lekötni.
Ilyenkor jön jól, ha nem a megszokott módon kezdünk hozzá a tanulásnak. Érdemes akár külön tanárt is fogadni, de még egyszerűbb, ha a neten keresünk megoldást: a TanfolyamGURU.hu oldalon összegyűjtött tanfolyamok épp ezt teszik lehetővé.
Milyen kurzusokkal találkoznunk?
Az oldalon vannak fent olyan tanfolyamok, amelyek a középiskolás matematika tantárgyhoz kapcsolódnak. Alap és komplex képzések közül is választhatunk – ez utóbbi sokkal részletesebb, akár az emelt szintű érettségihez való felkészüléskor is felhasználható.
Az órák interaktívak: a videós magyarázatok segítik a megértést, a kiküldött feladatlappal pedig a gyakorlásra helyeződik a hangsúly. Ki sem kell mozdulni otthonról, hogy részt vegyünk a képzésen.
A tanárok pedig végig elérhetők: ha valami nem világos, lehet tőlük kérdezni. A Nemzeti Alaptantervben megadott követelmények szerint történik a haladás, semmilyen anyagrész nem marad ki.
A 9. évfolyamosoknak többek közt kombinatorikát és halmazelméletet, geometriát is tanítanak a függvényeken és az egyenleteken kívül. A 12. évfolyam anyagában ott van a térgeometria, a statisztika és a valószínűségszámítás is, de az érettségire készülve az összes eddigi tudnivaló is ismétlésre kerül.
És ami a legjobb: ezeken az órákon bizony lehet használni az okoseszközöket, sőt kötelező is!