Vérükkel és ajándékaikkal is jótékonykodtak a bláthysok
Az adventi időszak jegyében kétszeresen is jótékonykodhattak nyílt véradás és cipősdoboz akció keretében a Miskolci Szakképzési Centrum (SzC) Bláthy Ottó Villamosipari Technikumának diákjai, tanárai és a városlakók. A kezdeményezés december 5-én, csütörtök délelőtt a Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezetével közösen valósult meg.
- Iskolánkban több mint húsz éve folyik ez a véradó kampány. Minden évben három alkalommal adnak vért diákjaink és kollégáink. Viszont most először nyílt véradást hirdettünk meg, amibe bevontuk a környék lakosságát, intézményeit, üzleteit és a tanulók szüleit is. Az ünnepekre való tekintettel bízunk abban, hogy így nagyobb számban tudtak megjelenni a véradók. Egyébként a 18. életévüket betöltött tanulók nagyon jó alanyok erre, mert fiatalok, egészségesek és örömmel adnak vért. Emiatt véradásainkat mindig nagy sikerrel szervezzük meg – nyilatkozta portálunknak Czétényi Gábor, a Miskolci SzC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum oktatója, a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete, Miskolci Területi Alapszervezetének az elnöke.
- Az adventi időszakban úgy gondoltuk, hogy egy kicsit színesítjük a jó szolgálati lehetőségeket. Azok számára, akik nem tudnak vért adni, mert például még nem töltötték be a 18. évüket, kitaláltuk a cipősdoboz akciót és a ruhaadományozást, hogy ők is jótékonykodhassanak – osztotta meg az oktató.
Elmondta, hogy a cipősdobozokba meglepetésnek szánt ajándékokat csomagoltak az adományozók, megjelölve, hogy milyen korú fiúnak, vagy lánynak szánják. A zsákokba pedig használt, de még jó állapotú ruhákat tettek. Ezeket a Bláthy technikumban, mint gyűjtőponton lehetett leadni és még csütörtökön átadták a Vöröskeresztnek, akik az alsózsolcai családsegítő központon által szétosztották rászoruló gyerekek között.
Továbbá, hogy a Vöröskereszt adventi tartósélelmiszer gyűjtésébe is bekapcsolódnak hétvégenként a Bláthy diákjai, mint önkéntesek. Szórólapozással és az adományok átvételével segédkeznek Miskolc nagy áruházaiban, elsősorban az Auchanokban, amit a kötelező 50 órás önkéntességükbe is beszámíthatnak.
- A Magyar Vöröskereszttel való kapcsolatunk nagyon régre nyúlik vissza. Jó magam 1997 óta vagyok az iskolában és két éven belül én lettem a vöröskeresztes kapcsolattartó. Már akkor felkaroltam a vöröskeresztes munkát. Azóta a Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezetének bázisiskolájaként elsősegélynyújtó tanfolyamokon, gyűjtési akciókban és katasztrófahelyzetben, például az árvízi védekezésben is részt vettünk – sorolta a Vöröskereszt területi elnöke.