Esős, záporos hétkezdet, átvonuló hidegfronttal
Máshol gomolyfelhős-napos időre van kilátás, helyenként futó záporok is kialakulhatnak, néhol zivatar és apró szemű jég sem kizárt. Élénk, erős, helyenként a Dunántúlon viharos lesz az északi, északnyugati szél. Kora reggel 2 és 9, délután 8 és 15 fok között alakul a hőmérséklet, a tartósan borongós, esős tájakon mérhetjük az alacsonyabb maximumokat - írja az idokep.hu.
Orvosmeteorológia
Hétfőn hidegfronti hatás várható, így az arra érzékenyek körében fejfájás és görcsös panaszok jelentkezhetnek, illetve felerősödhetnek a kopásos jellegű ízületi problémák is. A szeles időben tovább fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, valamint ingerlékenyebbek, nyugtalanabbak lehetünk. Vérnyomásproblémák és keringési panaszok is előfordulhatnak. A felhős, borongós tájakon élők lehangoltak, kedvtelenek lehetnek, a naposabb tájakon élők hangulata, közérzete viszont javulhat.
Közlekedésmeteorológia
Hétfőn a Dunától keletre gyakran elered az eső, máshol futó záporok alakulhatnak ki, néhol zivatar és apró szemű jég sem kizárt, így a közlekedők többfelé találkozhatnak vizes, csúszós utakkal. A záporokban hirtelen jelentősen romolhatnak a látási viszonyok. Élénk, erős, helyenként a Dunántúlon viharos lesz az északi, északnyugati szél, de záporok, zivatarok környezetében is számítani kell erős, esetleg viharos széllökésekre, így akár jelentősebb mértékben is romolhat a járművek menetstabilitása.
Levegőminőség
A pmmonitoring.hu hétfő reggeli adatai szerint Miskolc fölött jó és megfelelő a levegő minősége.