Kettős emberhátrányban, 0-2 -ről felállva szerzett pontot a DVTK Békéscsabán

2021. szeptember 26. vasárnap 19:32
A Merkantil Bank Liga 9. fordulójában a hazaiak egy szöglet után már a 12. percben előnybe kerültek, és győzelmi esélyeiket növelte, hogy Szatmári Csaba kiállítása után taz főre csökkent a DVTK.

Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1060 néző. Játékvezető: Antal Péter (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Czinanó - Puskás G., Bora, Farkas M., Kitl M. - Király P., Sipos G. - Máris, Horváth P., Pantović - Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
DVTK: Póser - Polgár, Szatmári Cs., Szűcs K. - Eperjesi, Zsemlye, Oláh B., Molnár G., Bokros Sz. - Könyves, Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Képforrás: dvtk.eu

Csere: Horváth Z. helyett Zsolnai az 59., Máris helyett Szabó P. és Lukács R. helyett Paudits a 62., Paudits helyett Gránicz a 67., Molnár G. helyett Bertus a 84., Könyves helyett Hornyák a 90+4. percben.
Sárga lap: Kitl M. a 14., Németh M. a 31., Molnár G. a 33., Szűcs K. a 40., Király a 76., Bokros Sz. és Kovács Á. a 86., Póser a 90+4. percben.
Piros lap: Szatmári a 31., Polgár a 79. percben.
Gólszerző: Farkas M. (1-0) a 13., Máris (2-0) az 52., Oláh B. (2-1) az 57., Könyves (2-2) a 68. percben.

Kulcspillanatok

13. perc: Király jobb oldali szögletét a rövid oldalon Farkas Márk a hosszú oldalra csúsztatta, a kapufáról pattant a hálóba a labda, 1-0

31. perc: Szatmári megkapta a második sárga, és a piros lapot.

52. perc: Kitl bal oldali éles beadása után Máris Dominik közelről a kapuba lőtt, 2-0

57. perc: Diósgyőri szöglet jobbról, Molnár beadására Oláh Bálint érkezett, és combjáról a hálóba pattant a labda, 2-1

68. perc: Molnár parádés ütempasszt tett Könyves Norbert elé, aki a 16-oson belül maga elé tette, és a kapuba lőtt, 2-2

79. perc: Piros lapot kapott Polgár Kristóf, miután előbb lerántotta a hazai támadó, és estében visszafogott