A biztonság mindenekfelett!
Az 1,2 milliárd euróból megvalósuló poliol projekt a MOL-csoport történetének eddigi legnagyobb organikus beruházása, amelynek megvalósításához több ezer alkalmazottra van szükség az építkezésen. A komplexum elkészültéig közel 7 millió munkaórát kell balesetmentesen teljesíteni, így a biztonsági követelmények igen magasak.
Szeptember elején a tiszaújvárosi poliol komplexum építésén dolgozók immár 3 millió munkaórát ledolgoztak munkaidőkieséssel járó baleset nélkül.
– Kollégáink és alvállalkozóink munkatársainak biztonsága elsődleges fontosságú, és elkötelezettek vagyunk a biztonságos munkakörnyezet biztosítása és a balesetek megelőzése mellett – tájékoztatott közleményében a MOL.
Ebben igen nagy szerepe van az építkezésen található munkavédelmi oktató központnak, amelyet a fővállalkozó, a thyssenkrupp épített ki, és nemcsak Európában, de még a tengerentúlon is egyedülálló. Az itt folyó munkabiztonsági gyakorlati képzés tökéletesen kiegészíti az osztálytermi, elméleti oktatásokat.
A fő cél, hogy a munkavállalók jobban megértsék az építkezésen felmerülő jellemző veszélyhelyzeteket, és kiképezzék őket a balesetek megelőzésére és a védőfelszerelések megfelelő használatára.
Hét fő állomás van, ahol a munkavállalók megtapasztalhatják a biztonsági felszerelések fontosságát és megtanulhatják a használatukat: zuhanásszimulátor biztonsági hevederekkel, szimulátor a 100 százalékos kirögzítés magasban történő használatához, dőlő létra-szimulátor a három érintkezési pont fontosságának megértéséhez. Továbbá: nehézgép szimulátor, ejtőkalapács, áramütés szimulátor. A munkatársak gyakran veszélyes anyagok környezetében dolgoznak zárt térben – itt biztonságos környezetben tapasztalják meg ezeket a veszélyeket, és megtanulják megfelelően használni a védőeszközöket.