A helyi gazdaság új esztendejére koccintottak
A 2000 óta íródó ünnepi hagyományt annak idején egyedül indította útjára a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK), ehhez csatlakozott aztán a fenti sorrendben a vármegye és a város többi intézménye, legfrissebben, idén a vármegyeszékhely önkormányzata.
Bihall Tamás szerint éppen ez a széleskörű összefogás az, ami garantálni látszik az előttünk álló év gazdasági sikereit. A BOKIK elnöke a helyi politikai, gazdasági és tudományos élet meghatározó szereplői előtt tartott köszöntőjében rámutatott: habár 2024-ben az ipari termelés hazánkban visszaesett, a borsodi mutatók még mindig arra engednek következtetni, hogy térségünk kimagasló pozíciót tölt be vármegyei összevetésben.
Köszönhető mindez annak a negyvenkétezer regisztrált helybéli vállalkozásnak, melyek – taglalta a kamara első embere – munkájukkal a növekedés alapját biztosítják. Bihall Tamás elismerően szólt a nemrég indított Demján Sándor Programról, valamint a több éve bevezetett Széchenyi Kártyáról.
Úgy értékelt: az általa vezetett BOKIK kiválóan tud együttműködni a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, illetve a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével. Nem utolsósorban pedig hangsúlyozta az eseményen képviseltetett intézményekkel való együttműködés jelentőségét.
A kamara székházában tartott ünnepi összejövetelen Alakszai Zoltán főispán, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal vezetője kiemelte: mindnyájuk célja, hogy a kihívásokkal teli 2024-es esztendőt követően az érintett szereplők kölcsönös támogatása révén a vállalkozások mellett a közszolgáltatások színvonala is emelkedjék.
Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora köszöntőjében kiemelte a helybéli vállalatokkal történő folyamatos kooperációjukat, továbbá a campus azon kutatási eredményeit, amik a helyi ipar fejlesztését évről évre szolgálják.
Bánné Gál Boglárka, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzat elnöke úgy fogalmazott: a tavaly június 9-én tartott helyhatósági választások során bizalmat kaptak arra, hogy a vármegye fejlesztését családbarát módon és a helyi közösségeket támogatva valósítsák meg a jövőben is.
Végezetül az eseményhez idén csatlakozott miskolci önkormányzat nevében a polgármester arról beszélt, milyen fontos, hogy a városlakók siker iránti igényének a megjelentekkel együtt tudjanak eleget tenni. A tavaly októberben hivatalba lépett Tóth-Szántai József végezetül aláhúzta: a Bükk Városa Program által kijelölt fejlesztések majdani sikere a politikai szándékon és a választói felhatalmazáson kívül a piaci szereplőktől is legalább annyira függ.