MTI
2021. január 24. vasárnap 19:54
A DVTK Jegesmedvék csapata 5-3-ra kikapott a HK Poprad otthonában a szlovák jégkorongliga vasárnapi játéknapján.
Fotó: Mocsári László, Minap-archív

Remekül kezdtek a vendégek, gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, ám a második találatot követően 55 másodperc múlva szépített a szlovák gárda. Matej Palocko a 23. percben beütötte saját maga és csapat második gólját, aztán a játékrész derekán emberelőnyben már a hazaiak vezettek, és a különbség tovább nőtt a fordulás előtt. Ebben a húsz percben 19-2 volt a kapuralövési arány a Poprád javára.
A záró játékrészben a hátvéd Wehrs Kevin megint eredményes volt, ám a szlovákok ismét 55 másodperc múlva visszaállították a kétgólos előnyüket.
A DVTK december 22-én ugyan nyerni tudott Poprádon, de azóta 11 mérkőzésen csak egyszer diadalmaskodott, 10-szer viszont kikapott. A sorozatban négy vereség, valamint a Besztercebánya vasárnapi sikere azt jelenti, hogy a 29 pontos miskolciak lecsúsztak a 11., rájátszást már nem jelentő helyre, míg a Banská Bystrica 31 pontjával feljött a tizedik pozícióba.