Legyen eszed – közösségi média másként
A „Legyen eszed, hogy eszed legyen” program, mely már negyedik éve sikeresen szólítja meg a miskolci középiskolásokat, az ifjúság fejlesztésére irányul, amelyben a tudatosság és a prevenció fontosságát hangsúlyozzák. A közösséghez való tartozás élménye, a szabadidő hasznos eltöltése, a művészetek felé való nyitottság – ezek is nagy hangsúlyt kapnak. Hasznos tudást szerezhetnek így a középiskolások az ötven óra kötelező közösségi szolgálat keretén belül is. A szervezők fontosnak tartják azt is, hogy támogassák a felnövekvő generációt abban, hogy konstruktív célokat tűzzenek ki maguk elé, ezért hívják fel újból és újból a figyelmüket a szabadidő hasznos és egészséges eltöltésének módjaira.
Az idei tanévben tíz tanintézménnyel kötött szerződést a helyi önkormányzat, ebben az évben a programok is tovább bővültek. Volt közöttük színházi főpróba, életmentés, érzékenyítés, börtönlátogatás, szabaduló szoba, bírósági látogatás, kutyasétáltatás, lézerharc és számtalan előadás különböző témákban, amik a fiatalokat leginkább foglalkoztatják, vagy olyan élményeket szerezhetnek, amelyek segítik őket az életben, a célok kitűzésében, vagy éppen abban, hogy olyan élethelyzeteket is megismerjenek, amelyek távol állnak tőlük.
A tanév záró rendezvényén Tari Annamária klinikai pszichológus, pszichoterapeuta tartott előadást, melynek címe ez volt: „Ha tudnád, nem biztos, hogy csinálnád....- senki nem tud mindent a közösségi médiáról, de azért már tudunk néhány fontos dolgot...”
Tari Annamária szakértője az Y és Z generációnak, számos könyve jelent meg a témában, többek között arról, hogy miért nem vágnak bele akkora lelkesedéssel az önálló felnőtt életbe a kései Y és a Z generáció tagjai.