Véget vetnének az avasi „szemétségeknek”
Az Avas kettes ütemében tartott bejárást szerdán reggel a Miskolci Önkormányzati Rendészet új vezetője, Szabó Ferenc az ötös számú önkormányzati választókerület képviselőjével, Szarka Dénessel. Amint elhangzott, a bejárás egyik legfontosabb célja az volt, hogy felmérjék: melyek a legnagyobb problémák a sűrűn lakott városrészben. Ez pedig nem más, mint a guberálás és az illegális hulladéklerakás – mondta el érdeklődésünkre Szarka Dénes.
- A guberálás során a zárt hulladéktárolókat felfeszítik, tehát ez rongálás és a hulladék eltulajdonítása egyben, ami ráadásul gyakran párosul kéregetéssel és a lakókkal szembeni agresszióval. Ráadásul egyre többször tűnik fel ennek a tevékenységnek a szervezettsége, ez ellen mindenképpen szeretném, ha fel tudnánk lépni. Az illegális hulladék-elhelyezés is folyamatos probléma a városrészben, mikor a lakók a rácsok mellett helyeznek el hulladékot, bútort, vagy háztartási gépeket. Ez sajnos egyre gyakrabban fordul elő, már-már úgy tűnik, hogy sokan azt hiszik, ez egy normális és jogszerű eljárás. Éppen ezért szeretnénk tudatosítani mindenkiben, hogy ez illegális tevékenység és komoly büntetőjogi következménye van – részletezte az önkormányzati képviselő, aki hozzátette: nem érdemes ezzel rizikózni, hiszen a rendészjárőrök mellett egyre több helyen figyeli kamera is a szeméttárolók környékét.
Szabó Ferencet néhány hete nevezték ki a MIŐR új vezetőjének. Mint a minap.hunak elmondta, fontos számára, hogy még a korábbinál is jobban megismerje Miskolc városrészeit, ezért kezdeményezni fogja a képviselőknél azt, hogy térképezzék fel a megoldásra váró problémákat.
- Fokozott jelenléttel szeretnénk jelen lenni úgy az Avason, mint minden városrészben. Célom éppen ezért, hogy az összes helyi önkormányzati képviselővel felvegyem a kapcsolatot, bejárást kezdeményezve. Várom is a képviselőket, hogy kezdeményezzék ezt, de én is fogom keresni azokat, akik maguktól nem jelentkeznek nálam – mondta el a MIŐR első embere.
Szabó Ferenc végül kérdésünkre leszögezte: az önkormányzati rendészet megfelelő állománnyal rendelkezik a feladataihoz, vagyis ahhoz is, hogy fokozott jelenléttel tudjanak kint lenni a közterületen. Összességében mintegy nyolcvan fő áll rendelkezésre a járőrszolgálatra és a térfelügyeleti központ üzemeltetésére.