– A munka és magánélet közötti egyensúly megteremtése iránt a Miskolci Törvényszék hosszú évek óta elkötelezett, azt vallva, hogy a megfelelő munkahelyi légkör, az alkalmazottak kiegyensúlyozottsága, jó kedélye záloga a konfliktusoktól mentes emberi kapcsolatoknak, ezáltal a hatékony munkavégzésnek is – hangsúlyozza a Homa-Hajdu Eszter sajtószóvivő által kiküldött sajtóközlemény.
Mint írták, ennek megőrzése érdekében a törvényszék elnöke 2024-ben harmadik alkalommal rendezte meg a Bírósági Juniálist, azonban nem ez az egyetlen rendezvény, amely a munkatársak személyes kapcsolataira fókuszál. A bíróság hosszú évek óta kiemelt figyelmet szentel a nyugdíjas kollégáknak, fontos célkitűzése ugyanis a nyugállományba vonult dolgozókkal való törődés és az ő megbecsülésük. Hagyománnyá vált, hogy minden év őszén ünnepséget szerveznek az egykori kollégák tiszteletére, a találkozót idén ősszel is megrendezték. Ugyancsak hagyománynak számít a mikulás ünnepség megrendezése, amelyen a kollégák gyermekeit, unokáit vidám műsor, kézműves foglalkozás és ajándékokkal érkező Télapó várja, továbbá a dolgozók minden esztendőben részt vesznek egy ünnepi értekezleten karácsony közeledtével.
– Családbarát jellege miatt a pályázaton értékelték a bírósági szervezetrendszeren belül is kivételesnek, a Miskolci Törvényszék életében pedig abszolút nóvumnak számító, idén májusban bevezetett rugalmas munkaidő-kedvezményt. A rugalmas munkaidő bevezetésével lehetővé vált a munkaidő egy részének személyre szabása, természetesen a munkahelyi kötelezettségek szem előtt tartásával. E munkáltatói intézkedés messzemenőkig megteremti a hosszabb távú családbarát foglalkoztatás alapját, mind a gyermekes munkavállalók, mind más dolgozók megtalálják benne a magánélet és a munka könnyebb összeegyeztethetőségét – fogalmaz Homa-Hajdu Eszter.
Tekintettel arra, hogy a törvényszék dolgozóinak legnagyobb hányada ülőmunkát végez, a munkahelyi rekreáció – mely nem csak segíti az egészség megőrzését, de növeli a hatékonyságot is – kiemelt fontosságú a szervezetben. Ennek eklatáns példája a bíróság épületében igénybe vehető gyógymasszázs.
A bíróság társadalmi felelősségvállalása és egyéb szervezetekkel való együttműködése is meghatározó jelentőségű. A törvényszék és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara közötti kiváló kapcsolat hosszú évekre nyúlik vissza, a szervezet elkötelezett a bírói pálya iránti érdeklődő joghallhatók magas színvonalú szakmai képzése iránt. Azonban nemcsak egyetemistáknak, hanem általános- és középiskolásoknak is szívesen engednek betekintést a bírósági munkába, biztosítva számukra egy-egy tárgyalás megtekintését hallgatóságként.
Mindezeket együtt mérlegelve ítélte oda a törvényszéknek a „Családbarát Munkahely” címet és az ezzel járó díjat a minisztérium. A díjátadó ünnepséget november 15-én a Szépművészeti Múzeumban, a „Generációk Együttműködése a Versenyképes Jövőért” című konferencia keretén belül rendezték meg.