Ugrás a tartalomra

Megerősítik a Győri kapu biztonságát

Bájer Máté
Utoljára módosítva
2024. november 18. hétfő 16:45
Időseket fenyegető iskolások, tizennyolc karikás jelenetek a köztéri padokon: kicsengetéskor kezdődnek a bajok a Győri kapuban.
Fotók: Osztie Tibor

A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, amit a környéken csak Zoltán utcai iskolaként emlegetnek, jelenleg nagyjából háromszáz diákot oktatnak. A lakóövezetbe ékelődött intézménnyel meggyűlik a baja a környéken élőknek. Az önkormányzathoz és a rendészethez is eljutott azoknak az atrocitásoknak a híre, amelyek az iskolából hazafelé tartó diákokhoz köthetőek.

Az önkormányzat és a Miskolci önkormányzati Rendészet hétfő délután bejárást tartott a környéken, ahol együtt keresték a megoldást a problémára. A helyszínen forgatott a Miskolc Televízió stábja is. A bejelentések arról szóltak, hogy a diákok vegzálják a lakótelepen élő nyugdíjasokat. Szemetelnek, becsöngetnek a házakba, de volt, hogy azzal fenyegettek egy idős embert, hogy öngyújtóval megégetik.

A kameráknak egy környékbeli hölgy egyéb problémákat is sorolt. Úgy fogalmazott, „oda vannak tapadva a lámpaoszlophoz a fiatal lányok”. Amikor kolléganőnk rákérdezett, hogyan is érti ezt, a válasz az volt: „pontosan úgy”. Hozzátette, a padokat is fel kéne szedni, mert „ott is csinálják a dolgot rendszeresen".

Elhangzott, nemcsak a diákokkal van probléma, hanem a szülőkkel is. Ők nem kötekednek, de egy helyi férfi szerint azzal az alibivel figyelik ki a környék házait, hogy „csak a gyereküket kísérik iskolába". Hol ki él, milyen a ház biztonsága. A férfi elmondta, hozzá is betörtek már ezzel a módszerrel.

A panaszok szerint

a kicsengetés után hazafelé tartó diákok a játszótéren és a társasházak közti zöld területen az időseket rendszeresen leszólítják, megfenyegetik

– ismertette a helyszínen a problémát Balla Béla járőrszolgálati koordinátor.

Az önkormányzati rendészet munkatársai gyorsan reagáltak a problémára.

– Két kollégánk az iskolaidőszakban minden nap járőrszolgálatot teljesít fél kettőtől négy óráig köröznek, hogy ezeket az atrocitásokat megelőzzék. Felvettük az intézményvezetővel is a kapcsolatot, aki elmondta, a jelenség iskolán belül is tapasztalható – tudtuk meg.

Balla Béla jelezte, a járőrök elsősorban igyekeznek tájékoztatni a renitens diákokat a megfelelő viselkedésről, de a szabálysértésen ért fiatalok bírságra számíthatnak.

Hollósy András alpolgármester szerint ahhoz, hogy Miskolc fejlődni tudjon, alapvetően rendre van szükség. 

– Azt tapasztaljuk a körzetben, az iskolaidő végeztével felborul a rend.

Az önkormányzat – a rendészettel karöltve – azon lesz, hogy a kritikus időszakban folyamatos legyen a járőri jelenlét. Illetve árajánlatokat kérünk biztonsági kamerák telepítésére, amelyek a gócpontokat figyelné.

Ez az elsődleges orvosság. Azonban a probléma mélyebb eredetű, össztársadalmi, ami szociális kérdéseket is felvet. Mindenestre foglalkozunk a dologgal, és bízunk benne, hogy hamarosan érezhető lesz a javulás ebben a választókörzetben is – fogalmazott.

Az alpolgármester elmondta, más környékeken is tapasztaltak hasonló jelenségeket.

– A jelenség nem nevezhető általánosnak: azoknak az intézményeknek a közeléből, ahová nagyobb számban járnak halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek, többször fordulnak elő hasonló bejelentések. Úgy gondolom, önkormányzati szinten tudjuk kezelni a problémát – vélekedett.

Az alpolgármester felhívta a figyelmet a lakosság szerepére a közbiztonság fenntartásában: aki hasonló, folyamatosan ismétlődő rendzavaró problémát észlel a lakókörzetében, kérik, ezt jelezze az önkormányzati rendészet ingyenesen hívható zöld számán.

– A MIÖR kiemelten fog foglalkozni az ilyen típusú bejelentésekkel – ígérte Hollósy András.

 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!