Rekordokat dönt Jézus története – a Királyok Királya legyőzte az Egyiptom hercegét
A Charles Dickens könyvét feldolgozó alkotás sikerének titka talán abban rejlik, hogy a producerek felismerték, a vallásos, keresztény tartalmakra ki van éhezve a közönség, hiszen Hollywood az utóbbi sok évben nemigen járt a kedvükben, más ideológiákkal voltak elfoglalva. Ez pedig létrehozott egy vákuumot, amelybe most a húsvéti ünnepre, amely Jézus feltámadása miatt a kereszténység legnagyobb ünnepe, robbant be a Dickens műve alapján készült animáció.
A Királyok Királya című bibliai témájú animációs film máris minden idők legnagyobb nyitóbevételét érte el a vallási animációs filmek között - megelőzve az 1998-as Spielberg-féle Egyiptom hercegét –, és mindezt még a hivatalos premierje előtt.
Csütörtökig a film már 14,6 millió dolláros előértékesítési bevételnél járt az amerikai piacon, ami egyértelműen jelzi, hogy „létezik közönség és piac a vallásos tartalmú szórakoztatásra” – nyilatkozta Raymond Arroyo, a Fox News munkatársa.
A film Charles Dickens Az Úr élete című könyvén alapul, amelyet az író egykor gyermekeinek olvasott fel, ahogyan azt a filmben is láthatjuk. A produkció különlegességét emeli az A-listás szinkronszínészek gárdája, köztük Pierce Brosnan, Uma Thurman, Kenneth Branagh, Mark Hamill, Ben Kingsley, Forest Whitaker és Oscar Isaac.
Arroyo szerint a film két szempontból is edukatív: „nemcsak a hitről tanítja a gyerekeket, hanem megismerteti őket egy ikonikus regényíróval is”.
A szakértők egyetértenek abban, hogy a vallási témájú szórakoztatás piaca folyamatosan növekszik. Doug Eldridge PR-szakértő megjegyezte: „A film sikere részben az időzítésnek (húsvét előtt egy héttel), részben pedig a nemzeti érzület változásának köszönhető, amely nyitottabban fogadja a hagyományos keresztény értékeket bemutató tartalmakat”.
Arroyo emlékeztetett, hogy 20 évvel ezelőtt Mel Gibson A passió című filmje bebizonyította, hogy a vallásos filmek is lehetnek sikeresek, mindez akkor, amikor „Hollywood hátat fordított ennek a közönségnek”.
„Az emberek nem akarnak prédikációt hallgatni egy vallásos filmben, csak azt szeretnék, ha elismernék és tiszteletben tartanák az érzéseiket. És ezt teszik a legjobb vallásos projektnek nevezett alkotások” – mondta Arroyo.