Ugrás a tartalomra

A rendészek is menthetnek ám életet

Miskolc Televízió/minap.hu
Utoljára módosítva
2025. április 14. hétfő 16:11
Elsősegélynyújtó tanfolyamon vettek részt a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) munkatársai hétfőn.
Fotók: Mocsári László

Az önkormányzati cég rendészei hétfő délelőtt az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) Miskolci Mentőállomáson sajátíthatták el az alapszintű újraélesztés lépéseit. Szolgálatuk közben gyakran előfordul ugyanis, hogy rosszullét miatt kell segítséget nyújtaniuk. Szerencsére csak egészen ritka esetekben, de életmentő beavatkozást is kell tenniük a MIÖR munkatársainak.

A felkészültség azonban nem bízható a szerencsére: statisztikák szerint Magyarországon húsz-huszonöt percenként valakinek leáll a szíve és segítségre szorul. Unásig ismételt tétel, de annál igazabb: a beteg túlélési esélyeit meghatározza, hogy a mentők megérkezése előtt mi történik vele. Ennek szellemében frissíthették fel ismereteiket a városi rendészek a hétfői képzésen, és szimulálhatták, mi a teendő az ilyen súlyos esetekben.


A MIÖR Miskolc Televíziónak nyilatkozó közterület-felügyelője elmondta: egy-egy átmulatott éjszaka után a belvárosban és a külterületein is gyakran ütközhetnek olyan helyzetekbe, amikor segítséget kell nyújtaniuk. Szoboszlai Ágnes szerint ez nem pusztán az egyenruhából adódó kötelességük, de emberi mivoltuk is ezt diktálja.

A résztvevők megismerték az alapszintű újraélesztés lépéseit és gyakorolták is azokat. Mindez azért fontos, mert egy beteg túlélési esélyeit nagymértékben meghatározza, hogy a mentők megérkezése előtt kapott-e szakszerű segítséget – húzta alá az OMSZ Miskolci Mentőállomás vezető mentőtisztje stábunknak.

Barta Tamás hangsúlyozta: az egyik legfontosabb kérdés, hogy van-e a közelben olyan személy, aki felismeri a problémát, és meg meri-e kezdeni a szerkezettel történő újraélesztést.

A képzésen részt vett a Miskolci Önkormányzati Rendészet teljes állománya – azok, akik nem voltak szolgálatban – a közterület felügyelők és mezőőrök, továbbá a térfelügyeleti szolgálat munkatársai is, árulta el a MIÖR igazgatója érdeklődésünkre.

Kovács László Csaba elmondta: járőrözve, valamint a térfigyelő kamerák felvételeit értelmezve és feldolgozva is számos olyan helyzettel találkoznak, amikor a gyors közbelépéssel akár életet is menthetnek.

Az elsősegélynyújtó képzésen korábban már a járatseriffek is részt vettek. A mentőszolgálat munkatársai úgy vélik, fontos, hogy minden közterületen szolgálatot teljesítő szakember tisztában legyen az elsősegélynyújtás lépéseivel.

 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!