A helyi közösségi kezdeményezéseket támogatják
Az áruház a program keretében százezreket érő zsetonokat adott a vásárlói kezébe, hiszen ők szavazhattak ezek bedobásával a választott urnába január 20. és február 16. között a vállalat üzleteiben. A támogatásokról tehát végső soron a vásárlók döntöttek. Amely pályázókra több zsetont, azaz szavazatot adtak, azok között osztották el az ötvenhét millió forintot. Körzetenként az első pályázó 500 ezer, a második legtöbb voksot kapó 300 ezer, míg a harmadik helyezett 150 ezer forintos támogatásban részesült. Három különdíjas helyi szervezet pedig további egymillió 95 ezer forintot fordíthat projektje megvalósítására. Országszerte százhetvenhat közösségi kezdeményezés, hatvan körzetben osztozik az ötvenhét millió forinton.
- A „Start a jövőért” közösségi pályázati program elsősorban a gyermekekre, illetve a huszonöt év alatti fiatal felnőttek életkörülményeinek javítására fókuszál, de nem zárja ki a helyi lakosok számára fontos egyéb kezdeményezéseket sem. A pályázatot évente két alkalommal hirdetik meg. Szerte az országból benyújthatók pályázatok, amelyek közül egy független szakmai testület választja ki körzetenként a három legjobbat, amelyekre szavazhatnak a vásárlók – ismertette Varga Eszter az áruházlánc kommunikációs menedzsere.
- Négyszázötven pályázat érkezett be, ebből százhetvenhat szervezet jutott be a szavazási szakaszba. Őket egy szakmai zsűri választotta ki, körzetenként a három legjobbat, akikre aztán a vásárlóink zsetonokkal adhatták le szavazataikat – tudtuk meg a kommunikációs menedzsertől.
Hozzátette, büszkék arra, hogy a kollégáikon, partnereiken és a helyi szinten támogatott projekteken keresztül valódi változásokat tudnak hozni azokban a helyi közösségi kérdésekben, amelyek fontosak a helyi emberek számára.
- A helyi jó ügyek érdekében végzett munkánk, például a közösségek fejlődését támogató „Start a Jövőért” pályázati kezdeményezésünk jó példája annak, hogyan teszünk napról napra többet a közösségekért – mondta.
Miskolcról a Fáy András Görögkatolikus Technikum és Szakgimnáziumra szavaztak a legtöbben, ők nyerték el a legnagyobb összeget a körzetben.
Varga Csilla Tímea az iskola oktatója a támogatás átvétele után elmondta, a második helyezésért járó 300 ezer forintból egy szórakoztató sportnapot szerveztek az iskola tizenkettedikes diákjainak. Azért a múlt idő, mert a sportnappal éppen egy nappal előzték meg a díjátadót, a játékos sportesemény csütörtökön zajlott az iskolában.
„Úgy tűnik, hogy a diákok és szüleik mozgósítása és szavazásra buzdítása sikeres volt” – mondta.
Hollósy András Miskolc alpolgármestere azt emelte ki, hogy mindig tudnunk kell egy jövőképet mutatni az embereknek, különösen a fiataloknak. A „Start a jövőért” éppen egy ilyen kezdeményezés. Rámutatott, a miskolci önkormányzat számára is fontosak a fiatalok és a közösségek, amelyekért dolgoznak.
Belinszky Tamás régiós működési vezető megosztott néhány számot a helyi körzetből. Elmondta, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei vásárlók összesen több mint 88 ezer zsetont dobtak be, a legaktívabbak a szerencsi hipermarketbe járók voltak.