Ugrás a tartalomra

Pénzzel is segíthetünk az élelmiszergyűjtésen

Bódogh Dávid
Utoljára módosítva
2025. április 07. hétfő 19:47
Idén tavasszal ismét tartósélelmiszer-gyűjtést szervez a Miskolci Egyetem és a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete. 
Osztie Tibor képgalériája

2013-ig nyúlik vissza az idén tavasszal huszonkettedik alkalommal megtartott tartósélelmiszer-gyűjtés az egyetemen. Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen elnevezésű kampányhoz akkortájt Dennis Engel oktató, egyben a felsőoktatási intézményeket összefogó nemzetközi mozgalom (UFWH) helyi képviselője csatlakoztatta a Miskolci Egyetemet, amely hazánkban azóta is egyetlen felsőoktatási intézményként, ugyanakkor világszerte "háromszázadmagával" van benne az akcióban, évente kétszer is.

Ha már háromszáz: mint azt a hétfői sajtótájékoztatón megtudtuk, tavaly több mint 300 kilónyi tartós élelmiszert sikerült összegyűjteniük a szervezőknek. Azonban nem csupán étolajat, tésztát, konzerveket, rizst és édességet – miután ezek jelentik a legnagyobb segítséget a rászoruló családoknak és az egyedülálló idős embereknek – vettek át már tavaly sem, hanem szívesen fogadtak pénzadományt is. Csaknem 300 ezer forintot kalapoztak össze az akcióval, amivel mintegy száz család mindennapjain javítottak.


A sajtótájékoztatón elmondták: a háromnapos egyetemi élelmiszergyűjtéshez ezúttal is csatlakozik a Tesco Áruház. Az önkéntesek a campushoz legközelebb eső, Mésztelep utcai üzletben várják a felajánlásokat április 7-9. között. Sőt, az MCC Miskolci Képzési Központ a Szemere utca 4. alatt ugyancsak átveszi az élelmiszereket.

A Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetének igazgatója azt hangsúlyozta, hogy a hallgatók nem csupán az adományozásban, de azok eljuttatásában is rendkívüli örömmel vesznek részt. Grubert Roland hozzátette, a Vöröskereszt a beérkezett élelmiszeradományokat - kiegészítve a pénzadományokkal - súlyozva osztja majd szét a rászorulók között.

Molnár Marietta, a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei véradásszervező koordinátora a sajtótájékoztatón egyúttal felhívta a figyelmet a jövő hétfőn és kedden tartandó Felsőoktatási Véradó Hetekre, aminek keretében a Miskolci Egyetem főépületében 9:30 és 13:30 között két napon át adhatunk vért.

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!