Ugrás a tartalomra

Tanszerektől nehéz az iskolatáska

Bájer Máté
Utoljára módosítva
2023. augusztus 28. hétfő 15:15
Negyvennyolc jó állapotú iskolatáska menekült meg a hulladékká válástól, és talált új gazdára.
Fotók: Kézdi Ákos

A MiReHu Nonprofit Kft. újrahasználati központján keresztül negyvennyolc már viselt, de jó állapotú, tanszerekkel megtöltött iskolatáska jutott el a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézménnyel (MESZEGYI) kapcsolatban álló hátrányos helyzetű gyerekekhez. Az átadó eseményre hétfő délelőtt került sor az intézmény Arany János utcai székhelyén.

- Immár több éves hagyománya van annak, hogy segítjük az ellátottjainkat a tanévkezdés során - beszélt az összefogásról Gúr Péter Attila, a MESZEGYI igazgatója. – A hozzánk érkezett táskák nem üresek: telepakolták őket olyan tanszerekkel, amik fontosak az iskolakezdéshez.

A család- és gyermekjóléti szolgáltatás látókörében lévő rászorulókat, illetve a családok átmeneti otthonában élő iskoláskorú gyermekeket támogatják első sorban ezekkel az iskolatáskákkal.

- A családsegítő kollégák tettek javaslatot arra, hová kerüljenek az iskolatáskák, hiszen ők azok, akik a rászorulókkal napi szinten dolgoznak együtt.

Most 11 gyermek jelent meg, akik átvették a tanszereket, a többi iskolatáskát a holnapi nap folyamán kapják kézbe az új tulajdonosaik.

Bernasconi Bús Katalin, Veres Pál, Ladányi Roland, Gúr Péter Attila

- Idén harmadik alkalommal kezdtük a „Ne legyen nehéz az iskolatáska” nevű akciót, mégpedig kettős céllal: népszerűsíteni az újbóli használat eszméjét, egyben támogatni a nehéz helyzetben lévő családokat – mondta az eseményen a MiReHu ügyvezetője, Ladányi Roland, hozzáfűzve, szerették volna megmutatni, hogy minden tárgynak lehet új élete.

- 2019 – óta működik a Miskolci Újrahasználati Központ – az országban a legnagyobb forgalommal. Ehhez kötődően indítottuk el a programot, mivel sok olyan iskolatáska került a központba, aminek sok gyerek örülne, még ha használt is. A használatra alkalmas, jó állapotú táskákat megtöltjük iskolaszerekkel – így segítjük a családokat a tanévkezdés során – fejtette ki Ladányi Roland.

A gyűjtésben a Supersum Alapítvány is együttműködőként segítette a Kft-t.

- Az iskolakezdés az az alkalom, ahol széles körű együttműködést tudunk megvalósítani, úgy az önkormányzattal, mint a támogató cégekkel vagy a MESZEGYI-vel. Örülök, hogy minket választottak partnerként, és szeretnénk a jövőben is folytatni ezt a közös munkát – summázott Bernasconi Bús Katalin, az alapítvány kuratóriumának elnöke.

Jó oktatás, könnyebb felnőtt élet

Veres Pál polgármester – aki a jelenlévő gyerekeknek át is adta az általuk kiválasztott iskolatáskákat – szintén az akció folytatása mellett áll.

- Lehetőleg minél többet hasznosítsunk újra azokból az eszközökből, amik arra érdemesek, ne pedig újabb halom hulladékot termeljünk. Az itt átadott 48 táska, ha nem is hibátlan, de tökéletesen alkalmas arra, hogy boldoggá tegye új tulajdonosát. Ez egyben egy szemléletformáló program része, hiszen nagyon fontos, hogy a kiskorú gyerekek számára is egyértelmű legyen, hogy jobb újra felhasználni valamit, mint egyből eldobni, ha nekünk már nincs rá szükségünk.

A polgármester röviden beszélt a város által nyújtott további segítségekről is.

- Ahogy ígértük, lesz iskolakezdési támogatás. Azt szerettük volna, ha ebben mindenki részesülhet, de jelen pillanatban az önkormányzatok anyagi helyzete országszerte kedvezőtlen. A rászoruló családok számára azonban igényelhető a 10 ezer forintos támogatás Miskolcon. Elérhető bérlettámogatás is azoknak az alsó tagozatos gyermekeknek, akik tömegközlekedéssel járnak iskolába, illetve a felsőoktatási intézményben tanuló miskolci diákok ifjúságvédelmi támogatásban részesülhetnek. Mindez azért fontos, mert a megfelelő oktatás könnyebbé teszi a felnőtt éveket – mi ebben hiszünk, ehhez szeretnénk segítséget nyújtani – jegyezte meg Veres Pál.
 

További hírek

Programok

Jelenleg nincsenek programok!