Ezekről tárgyalt Gyöngyösi Márton Veres Pállal
Péntek délutáni miskolci látogatásával a Jobbik-Konzervatívok elnöke nyomatékosítani igyekezett: pártja – ahogy azt idén tavasszal be is jelentették – támogatni fogja a regnáló városvezetőt a 2024-es helyhatósági megmérettetésen.
Gyöngyösi Márton az egyeztetést követő sajtótájékoztatón felidézte: akárcsak a május végi vizitje során, ezúttal is az önkormányzati választásokra fókuszálva egyeztettek Veres Pállal, de a helyi ügyeken kívül szó esett átfogóbb politikai kérdésekről is.
– Az önkormányzatiság fölszámolása az egyik legkomolyabb hadjárat a demokráciával szemben. Mindig az autoriter rendszerek felé elmozdulást jelzi, amikor a hatalom jogköröket von el az önkormányzatoktól – mutatott rá a pártelnök.
A Jobbik-Konzervatívok éppen ezért – taglalta Gyöngyösi Márton stábunknak – nagy hangsúlyt fektet a helyben hiteles szereplők felkutatására és támogatására. Mint az elhangzott tőle, lokálpatrióta erőkkel kell megnyerni a választásokat.
„Nyitott szemmel járva az országot – be tudjuk azonosítani, ki a helyben hiteles ember. Aki helyi ügyeket felvállalva bírja a helyiek támogatását”
– húzta alá a találkozó után.
A napokban a Népszavának adott interjúja (ahol egyebek mellett azt nyilatkozta, hogy a Demokratikus Koalíciót legalább annyira távol érzi pártjától, mint a Fideszt) nyomán feltett, a Jobbik és helyi ellenzéki formációk összefogását feszegető kérdésünkre Gyöngyösi kifejtette: nyitottak tárgyalni minden olyan erővel, amely számára a várospolitika fontosabb, mint a pártpolitika – és „nem egy budapesti pártközpontban” hozzák meg ebbéli döntésüket.
Szarka Dénes önkormányzati képviselő, a Jobbik-Konzervatívok miskolci elnökének beszámolójából megtudtuk, pártjának elnöke az elmúlt egy hétben esett itteni aktualitásokról is tájékozódott. Így képet nyert az M30-as fizetőssé tételéről és az Alsózsolcára tervezett akkumulátor-újrahasznosító üzem körüli heves társadalmi reakciókról is.
Ennek kapcsán tért ki végezetül Gyöngyösi Márton pártjának elmúlt esztendőkben kidolgozott mindazon javaslataira, melyek a Fidesz gazdaságpolitikájával szembemenve arra irányultak, hogy a magyar munkavállalók és az ország gazdasága kevésbé legyen kiszolgáltatva a globális tőkének.
A pártelnök, egyben az Európai Parlament egyedüli jobbikos képviselője úgy vélekedett: a környezetkárosító gyárak, a betelepített olcsó külföldi munkaerő és a leszakadó bérek együttesen generálják az északkeleti régióból, végső soron pedig a hazánkból történő elvándorlást.