Akác, juhar, közönséges mogyoró, de eperfa és lúc is nőtt a Hejő-patak mentén az évek során. A szakértő szerint ezeknek itt nincs helye. Ráadásul a fák és cserjék – összesen 15 – gátolják a fürdőkomplexum megépítését, így azok kivágására a napokban kért engedélyt a kivitelező. Helyettük legalább 39 fát kötelesek ültetni. Úgy néz ki, védett madarak sem lakják ezeket a növényeket.
– Láttam a terveket, valóban szebb és értékesebb fákkal pótolják a mostani, invazív fákat – fogalmazott Molnár Péter Pál természetvédelmi szakértő, példát is említve: a zöld juharnak semmi keresnivalója egy ilyen területen.
A növények helyére újakat ültet a kivitelező. Az ehhez szükséges engedélyt pedig már meg is igényelték a jegyzőtől. Petruskó Norbert, a miskolci polgármesteri hivatal szóvivője elmondta, a környezetvédelmi szakember véleményét a jegyző megkapja, csak ezt követően folytatódhatnak a munkák az érintett területrészen.
Bent viszont hónapok óta gőzerővel dolgoznak. A fogadóépületet most még a fekete szigetelés borítja, hamarosan megkapja azonban a modern, szürke burkolatot.
De már azon a hídon is az utolsó munkákat végzik, ami a most épülő komplexumot köti össze az első ütemmel, vagyis a már működő résszel. A fürdő öt épülete közül négy szerkezete már elkészült.
A gyerekek által egyik leginkább várt attrakció elemei egyelőre összeszerelésre várnak. A komplexumban összesen három csúszdán lehet majd a vízbe csobbanni.
Jól kivehető már a kültéri medence alapja is. Az öt épületegyüttesből álló komplexumban egyébként nyolc beltéri és két kültéri medence kap majd helyet.
A Miskolctapolcai strand második ütemének építése jelenleg közel 70 százalékos készültségi szinten áll. A belső medencék alapozása már megtörtént, és a külső medencék kivitelezése is folyamatban van. A szakemberek szerint tudják tartani az eredetileg tervezett határidőt. A csaknem 13 milliárd forintból megvalósuló, négyévszakos komplexum építése a veszélyhelyzet alatt sem állt meg, így a tervek szerint a műszaki átadás idén decemberre várható.