OMV-Kupa: a szoros és gólzáporos meccs olasz győzelemmel zárult

waterpolo.hu
2019. július 25. csütörtök 13:30
Székely Bulcsú és Tóth Kálmán legénysége kétgólos, 13-11-es vereséget szenvedett Olaszországtól a miskolctapolcai OMV-Kupa második napján.
Forrás: waterpolo.hu

A miskolctapolcai torna második napjának első mérkőzésén Horvátország és Szerbia nem bírt egymással (11-11), így a két nagy rivális megosztozkodott a pontokon. A második meccsen a házigazda magyar csapat és Olaszország nemzeti együttese nézett farkasszemet egymással.

A waterpolo.hu beszámolója szerint, a találkozót az itáliaiak kezdték jobban (0-2), de az első nyolc perc végére fordítottak a mieink (3-2). Sokáig úgy tűnt, hogy a második játékrész, melyet kiegyenlített küzdelem jellemzett, döntetlennél ér véget, ám nyolc másodperccel a félidőt jelző dudaszó előtt Filippo Ferrero akciógóljával az olaszok várhatták előnyből a folytatást (7-8). Nagyszünet után már nem is engedték ki a győzelmet a kezükből, 13-11-re legyőzték a magyar fiatalokat, akik a háromnapos erőpróba zárónapján Horvátországgal csapnak össze.

A mérkőzés részletes leírását ITT olvashatja.