A Miskolci Sportiskola két növendéke is dobogóra állhatott a serdülő úszó bajnokságon

2024. július 29. hétfő 18:28
Kopcsó Petra – a rövid pálya után – ismét magyar bajnok lett, míg Doszpoly Zsombor ezüstérmet harcolt ki.

Magyarország idei serdülő korcsoportos úszó bajnokságának július 24-27. között Kaposvár adott otthont. Az 1936-os olimpián aranyérmet szerző, Csik Ferencről elnevezett uszoda-komplexumban ezúttal hazánk 16 éves és fiatalabb úszó mérték össze tudásukat - adta hírül portálunknak közleményben Szűcs István kommunikációs referens.

A Miskolci Sportiskola serdülő korú úszói mellett az előző héten még a gyermek korcsoportos országos bajnokságon szereplő négy sportoló is tagja volt a küldöttségnek. A Hornyik Panna, Kopcsó Petra, Tihor Jázmin, Ujvári Dóra Brigitta, Doszpoly Zsombor, Lupkovics Lázár, Juhos Patrik, Limbek Lázár, Dienes Olivér, és Malahov Kirill alkotta miskolci csapat tagjai egyéniben és váltóban is szépen teljesítettek, melyet A-, illetve B-döntős helyezések bizonyítanak. A sportiskola úszóit Firtkó Adél edző, Jurák Árpád sport- és gyógymasszőr, valamint Sajgó László szakosztályvezető kísérte és segítette Kaposváron.

-    Az utolsó versenynapon Kopcsó Petra tette fel a koronát a szereplésünkre, hiszen bravúros versenyzéssel - a rövid pályás ob megnyerése után – ezúttal 50 méteres medencében, a lehető legszorosabb csatában, 1 századmásodperc előnnyel nyert ismét magyar bajnoki címet – tudtuk meg Sajgó Lászlótól, a Miskolci Sportiskola úszó szakosztályának vezetőjétől.

Kopcsó Petra aranyérmes lett

- Az újabb bajnoki címhez jár a nagy gratuláció Petrának és a vele együtt szuper szakmai párost alkotó edzőjének, Firtkó Adélnak! Doszpoly Zsombor 50 méter gyorson ezüstöt szerzett, mellyel megkoronázta a hosszú évek alázatos munkáját. Malahov Kirill a sikeres gyermek bajnokság után, ahol 2-2 arany- és ezüstérmet nyert, ismét kitett magért, hiszen egyéni csúcsot javított és A-döntőt is úszhatott a két évvel idősebbek között! Lupkovics Lázár - a tanulás mellett - újra komolyan vette az úszást, szép egyéni rekordokat ért el és nagyon éretten versenyzett. Köszönettel tartozunk versenyzési lehetőségért a sportiskola vezetésének, a támogató szülőknek, valamint a kollégáknak, Hidvégi Georginának és Hölcz Péternek, akik otthon segítették a munkát az elmúlt napokban - fejtette ki.

50 m mell (2008-as kcs.): 9. Lupkovics Lázár, 31.36 mp
4x100 m fiú vegyes: 8. Miskolci Sportiskola (Doszpoly Zsombor, Lupkovics Lázár, Malahov Kirill, Juhos Patrik) 4:11.09 perc
4x100 m mix vegyes: 9. Miskolci Sportiskola (Doszpoly Zsombor, Kopcsó Petra, Malahov Kirill, Hornyik Panna) 4:18.18.