Bronzérmes a DVTK női kosárlabdacsapata

2023. április 22. szombat 20:25
A 2022/2023-as kosárlabda szezon utolsó bajnoki mérkőzésén a DVTK HUN-Therm az Atomerőmű KSC Szekszárd csapatát fogadta szombaton a DVTK Arénában.

Az első félidőben egyértelműen a hazaiak diktálták a találkozó ritmusát, kényelmes előnyt szerezve vonulhattak a szünetben az öltözőbe. A harmadik negyedben is nyeregben volt a Diósgyőr, a záró felvonásban aztán minden erejét mozgósította KSC is, de Arella Guirantes vezérletével nagy küzdelemben a DVTK HUN-Therm kerekedett felül ellenfelén (70-61), és szerezte meg a bronzérmet.

Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoport, a 3. helyért, 3. mérkőzés, eredmény:

DVTK HUN-Therm- Atomerőmű KSC Szekszárd 70-61 (20-16, 19-15, 15-13, 16-17)
Miskolc, DVTK Aréna, 1400 néző. Játékvezetők: Cziffra Csaba, Frányó Péter, Györfy Rúben.
DVTK: Aho N. 15/6, Kányási 4, Guirantes 21/3, Jovanović 17/9, Garbin 7/3. Csere: Bernáth 3/3, Kiss A. 3. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Szekszárd: Studer 9/3, Dudásová 6, Wallace 22/12, Mányoky, Goree 9. Csere: Miklós 1, Bálint 3/3, Krnjics 8, Boros 3/3. Vezetőedző: Djokics Zseljko.
Kipontozódott: Studer a 39. percben.