A harmadik spanyolországi meccsen is túl van a Diósgyőr

dvtk.eu
2022. január 14. péntek 20:26
A gibraltári Europa Point FC ellen játszotta le a harmadik spanyolországi felkészülési mérkőzését a DVTK labdarúgó csapata.
Forrás: dvtk.eu

A klub hivatalos portálja számolt be a meccs részleteiről.

Europa Point FC - Diósgyőri VTK 0-8 (0-4)
Spanyolország, Marbella, Dama de Noche Football Pitches, 30 néző. Játékvezető: Raymundo Sánchez (Miguel Angel Molina, José Javier Sánchez)

Europa Point FC: Mackimon (Tudela, 46.) - Lee (Finlay, 31.), Welch (Sotarello, 46.), Alkoyun (Brougham, 46.), Bunch - Maoricio (Perry, 46.), Caroo, Pandura (Ibrahim, 68.), Klestorny-Soto (Hastie, 46.) - Caull (Withowski, 68.), Taylor (Morrison, 46.). Vezetőedző: Magnus Roos
DVTK I. félidő: Borsos - Eperjesi, Karan, Szűcs K. - Csatári, Zsemlye, Zsolnai, Oláh B., Bertus - Hornyák, Jurek
DVTK II. félidő: Póser - Polgár, Hegedűs, Szatmári, Bárdos - Lucas, Németh M., Molnár G. - Könyves, Horváth Z., Kocsis D. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Kulcspillanatok
5. perc: Jurek Gábor ugratta ki Hornyák Marcellt a 16-oson, aki higgadtan kapásból ellőtte a gibraltári kapus mellett a labdát. 0-1

12. perc: Zsemlye Balázs szerzett labdát erőszakosan a hazai kaputól 25 méterre, Jurek Gáborhoz passzolt, aki egyből kilőtte a kapu bal alsó sarkát. Esélye sem volt a hálóőrnek. 0-2

25. perc: Zsolnai Richárd ívelte be a labdát a bal oldalról az ötösre, az érkező Jurek Gábor pedig higgadtan bepasszolta a játékszert a kapus mellett. 0-3

32. perc: Egy diósgyőri akció végén Zsolnai Richárd szerezte meg a negyedik piros-fehér gólt. 0-4

57. perc: Könyves Norbert lőtt 18 méterről, megpattant, szöglet. A sarokrúgást Molnár Gábor végezte el, Hegedűs János elé került a játékszer, aki gondolt egyet és egy lövőcselt követően elvállalta a lövést, egy védőn irányt váltott, a kapus mellett pedig be is csorgott a labda a kapuba. 0-5

59. perc: Diósgyőri szöglet, Németh Márió végezte el, rövidpassz Molnár Gáborhoz, vissza, Márió beívelte, majd Szatmári Csaba közelről bepasszolta a labdát. 0-6

76. perc: Németh Márió elé pattant egy labda 18 méterre a gibraltári kaputól, volt ideje, kinézte magának, hogy hova szeretne lőni, a kapus csak szemmel tudta követni. 0-7

80. perc: Labdaszerzést követő gyors diósgyőri támadás, Bárdos Bence futott el a bal szélen, középre ívelt, érkezett Horváth Zoltán és erősen a kapu közepébe lőtte a játékszert. 0-8

Vezetőedzői értékelés

Kondás Elemér: - A mai napon lehetőségünk nyílt arra, hogy gyakoroljuk a támadások építését és a góllövést. Köszönjük az Europa Point FC-nek, hogy a két bajnoki mérkőzés között az utolsó pillanatban vállalták a felkészülési mérkőzést. Sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Az előző, KMSK Deinze elleni meccsen. Fotó: Szabó Krisztián