Ismét nyert a Diósgyőr

2021. július 07. szerda 20:34
Több mint fél órát emberhátrányban játszva is magabiztosan győzött a Békéscsaba ellen Telkiben a DVTK labdarúgó csapata.

A piros-fehérek így a Kisvárda elleni győzelem után a második felkészülési mérkőzésüket is megnyerték. A találkozón ezúttal kilenc saját nevelésű játékos kapott szerepet - írja a klub portálja.

Felkészülési mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK 1-4 (0-2)
Telki, MLSZ Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Solymosi Péter (Szert Balázs, Mayer Gábor)
DVTK 1. félidő: Póser - Eperjesi, Szatmári, Hegedűs J., Bárdos - Zsemlye, Szeles - Jurek, Zsolnai, Suljić - Hornyák
DVTK 2. félidő: Borsos - Polgár, Karan, Szűcs K. - Orosz D., Kispál, Németh, Oláh B., Bokros - Makrai, Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Békéscsaba 1. félidő: Krnács - Nagy S., Albert I., Bora, Mikló, Sipos G., Horváth P., Ilyés T., Lukács R., Máris, Varga Sz.
Békéscsaba 2. félidő: Laky - Puskás G., Fazekas L., Farkas M., Tóth B., Mészáros M., Hodonicki, Kitl M., Kovács Á., Paudits, Gránicz. Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerző: Eperjesi (0-1) a 8., Zsemlye (0-2) a 47., Gránicz (1-2) a 64., Karan (1-3) a 71., Makrai (1-4 – tizenegyesből) a 107. percben.

Kulcspillanatok
8. perc: Egy szép akció végén Jurek Gábor passzolt Eperjesi Gáborhoz, aki az alapvonal közeléből kapura lőtt, lövése pedig Krnács kapus lábáról pattant a hálóba. 0-1

47. perc: Zsolnai Richárd végzett el egy szabadrúgást 30 méterre a csabai kaputól, a labda szép ívet írt le, az ötös vonalán pedig Zsemlye Balázs emelkedett a legmagasabbra és tisztán fejelte a kapuba a játékszert. 0-2

64. perc: Szűcs Kornél szabálytalankodott a 16-oson belül. Gránicz Patrik állt a megítélt tizenegyeshez és magabiztosan értékesítette azt. 1-2

71. perc: Szép diósgyőri kontra. Könyves, Kispál, Makrai volt a labda útja, utóbbi lövését a csabai kapus bravúrral védte. Szöglet. A sarokrúgást Németh Márió végezte el, Dejan Karan pedig nyolc méterről, a jobb oldali kapufát is érintve fejjel juttatta a labdát a kapuba. 1-3

87. perc: Orosz Donát sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot, így a DVTK a hátralévő bő félórában emberhátrányban játszik.

107. perc: Oláh Bálinttal szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a jogosan megítélt tizenegyest Makrai Gábor lőtte félmagasan a kapu közepébe. 1-4