Hasítottak a magyarok vasárnap Tokióban

2021. augusztus 29. vasárnap 15:58
Egy bronz mellett két magyar arany is született a hét utolsó napján a Paralimpián.

Pálos Péter az asztaliteniszezők S11-es kategóriájú versenyének döntőjében 3-2-re győzött az ausztrál Samuel Philip von Einem ellen, így ő állhatott a dobogó legfelső fokára - írta az MTI.

Illés Fanni szintén aranyérmet nyert a 100 méteres mellúszásban. A nevezési idők és a papírforma alapján a magyar induló a szám legnagyobb esélyesének számított, ennek megfelelően már az előfutamból is a legjobb idővel, 1:44.68 perccel jutott tovább. Végül a döntőben remek úszással előzte meg a mezőnyt.

Azonban nem csak a legcsillogóbb helyezésből jutott ki hazánk sportolóinak a vasárnapi napon, ugyanis bronzérmet nyert a Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Madarászné Mező Boglárka, Dani Gyöngyi összeállítású magyar női tőrcsapat vasárnap a tokiói paralimpián.