Szuper kedd: reggel óta eddig négy medállal bővült az olimpiai éremtárunk

24.hu
2021. augusztus 03. kedd 09:13
Berecz Zsombor második vitorlázásban, arany-, ezüst- és bronzérem a kajakosoknál.

A mai az eddigi legjobb nap a magyarok számára a tokiói olimpián, már négy éremnél járunk, de biztosan lesz ötödik is, mert Lőrincz Tamás a döntőben birkózik majd. Kajak-kenuban Kopasz Bálint nagyon elverte a mezőnyt a döntőben, nem volt kérdés, hogy ő lesz a férfi kajakosok 1000 méteres számának olimpiai bajnoka. Nagy csatában Varga Ádámé lett az ezüstérem, tehát kettős magyar siker született. A női K–2 fináléjában a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra páros az ezüstért csatázott, végül a harmadik helyen ért célba. Berecz Zsombor Finndingiben a második helyen jutott be a keddi, dupla szorzójú éremfutamba, amit megnyert, de összesítésben egy hajszálnyival lemaradt brit ellenfelétől, így ezüstérmes lett a magyar vitorlázó.